6674
تاریخ انتشار : 13:37:49 , 1397/09/07    ارسال به دوستان |    نسخه چاپی  

گالری فردا میزبان «انقلاب تا جمهوری»
آثار نقاشی یکی از استادان دانشگاه هنر در نمایشگاهی با نام «انقلاب تا جمهوری» در گالری فردا به نمایش درمی آید.

به گزارش ايوانا و به نقل از روابط عمومي گالري فردا، در نمايشگاه «انقلاب تا جمهوري» آثاري از محبوبه پهلوان روي ديوار اين گالري مي رود که ترکيبي از تکنيک‌هاي مختلف است. اين هنرمند در اين نمايشگاه آخرين آثار خود را به نمايش مي گذارد که بيشتر آنها فضاي شهري و انسان امروزي در اين فضا را ترسيم کرده است.

در نمايشگاه محبوبه پهلوان 25 اثر نقاشي از اين هنرمند نمايش داده مي شود.

در استيتمنت نمايشگاه «انقلاب تا جمهوري» آمده است: «توجه به ويترين هاي شهري به عنوان ويتريني براي نمايش فرهنگ و زبان گفتماني جامعه‌ شهري، پيشتر با پروژه بازارهاي شهري آغاز شد. شهر به عنوان بستري متکثر از الگوهاي فرهنگي در پروژه‌ نقاشي سال‌هاي 91-97 به صورت گونه‌اي فرهنگي شکل گرفت و تصوير آن با گزينش‌هاي انتخابي فعاليت در ذهن مخاطب شهري را مي‌طلبد. گزيده‌هاي شهري تصويري است از شهر هر روز شهروندان و انتخاب قابي براي ماندگاري گوشه‌هاي آن با جهان‌بيني و زباني شخصي است. ويترين‌هاي شهري به عنوان ويتريني براي نمايش فرهنگ عموم و بازنمايي چيدماني گفتمان جامعه در فرهنگ عامه، صورتي فرهنگي از اشياي روزمره مي‌سازد. اشيا و اجزاي شهري در خيابان انقلاب به عنوان خياباني مرکزي با تاريخ100 ساله، تغييرکاربري‌هاي چندگونه و سپري شدن سه دوره مهم از تاريخ ايران، گونه‌اي فرهنگ بصري و نوشتاري جامعه امروز را نشان مي‌دهند. نئون‌ها و شبرنگ‌ها با نوشتارها و عناصر بصري چون مانکن‌ها و مجسمه ها در تلفيق با هم معاني متکثر جامعه امروز را نشان مي‌دهند و کنايه‌اي به طنز و جد به فرهنگ عمومي فضاهاي شهري دارد.»

محبوبه پهلوان که داراي مدرک کارشناسي و کارشناسي ارشد نقاشي هنرهاي زيباي دانشگاه تهران و دکتراي پژوهش هنر دانشگاه تهران است، نمايشگاه گروهي دانشگاه تهران، نمايشگاه گروهي خانه هنرمندان، نمايشگاه هشتمين دوسالانه ملي نقاشي ايران، شرکت در اولين و دومين دوسالانه ديوارنگاري، نمايشگاه دهمين جشنواره بين المللي هنرهاي تجسمي فجر، اکسپو نقاشي دانشگاه الزهرا در پرديس گالري ملت، نمايشگاه گروهي نقاشي با عنوان «در کوچه باغ خيال» و چندين نمايشگاه ديگر را در رزومه خود دارد.

اين نمايشگاه از 9 تا 15 آذر ماه از ساعت 16  تا 20 در گالري فردا به نشاني خيابان کريمخان زند، زير پل کريم‌خان، خيابان حسيني، کوچه اعرابي 6، پلاک 2 برگزار مي شود.

گالري روزهاي پنجشنبه از ساعت 16 تا 18 داير است.

 
نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی  

پست الکترونیکی    

نظر شما  
 

 
اخبار پربیننده  
گزارش تصویری  
نظرسنجی  
در جریان نمایشگاه نقاشی‌های تهمینه میلانی به کدام گزینه رای می‌دهید؟

   
آخرین اخبار  
آثار 13 هنرمند معاصر کشور در گالری کلاهدوزان
اعلام فراخوان ششمین سالانه تبادل چاپ دستی
فرهنگسرای نیاوران میزبان "دست خط"
روایت رزاقی، کولیوند، اکرمی و بندگلستانی از حضور در آرت ابوظبی
دیدار هفتگی هادی مظفری از گالری‌های تهران
باغ‌موزه قصر میزبان بخش گالری‌ها در جشنواره تجسمی فجر
دومین روز از همایش 10 روز با عکاسان
فراخوان چهارمین مسابقه بین‌المللی عکاسی ZEISS
سید مجتبی حسینی: شیراز شهر فعال هنرهای تجسمی است
برپایی نمایشگاه "عزای عمومی" در گالری اعتماد
آغاز هفتمین دوره 10 روز با عکاسان
افتتاح نمایشگاه صورتک و آثار حجم قبایل ساحل عاج در گالری کاما
گالری آس میزبان «گالیا»
39 افتتاحیه و 56 فرصت گالری گردی در آدینه 16 آدرماه
نمایشگاه گروهی "قطعا اتفاق افتاده" در گالر ی سرزمین هنر


 

   صفحه اصلی | اخبار | جشنواره ها  | گالری ها | بین الملل  | اقتصاد هنر  | گزارش تصویری | مشاوره خرید و فروش آثار هنری | تماس با ما | درباره ما | پیوندها | آرشیو
تمامی حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری ایوانا است.
Powerd by MediaGraph